Miegamajame svarbiausia lova, o geros lovos ženklas, geras čiužinys. Lovas ir čiužinius mes renkamės vadovaudamiesi visuotinai priimtais kokybės kriterijais, bet dažniau pasikliaujam intuicija ir asmeniniais minkštumo ar kietumo poreikiais. Visi turim skirtingus norus ir dar skirtingesnes galimybes. Jeigu lovos rėmą ir patalus bandom priderinti prie kambario interjero, tai pati pagrindą- čiužinį bandom atitaikyti pagal savo anatominius poreikius. Rinkdamiesi naują čiužinį mažiau galvokit apie interjero koncepciją, geriau išbandykite čiužinio patogumą.
Spyruokliniai čiužiniai, vienokios ar kitokios sistemos, žinomi jau nuo seno. Žinoma anksčiau spyruoklių čiužiniuose buvo naudojami tik šiaudai ar žąsies plunksnos, tačiau šiandien technologijos ištobulėjo. Mūsų poilsiui reikia 100 procentų kokybės. Jei vis tik jus labiau domina bendras miegamojo interjeras, kokių taisyklių turėtumėt laikytis?
Venkite perkrautų kambarių, nereikalingų daiktų
Venkite perkrautų kambarių, nereikalingų daiktų. Miegamasis skirtas poilsiui, o ne sandėliavimui. Jums tereikia geros lovos ir dar geresnio čiužinio. Kalbant apie patį lovos rėmą, nereikia pamiršti jo tvirtumo, stabilumo ir žinoma ilgaamžiškumo. Medžio masyvo baldai žymiai patikimesni. Jei lovos rėmas geras, jį papildyti gali tik dar geresnis čiužinys. Nors visi kalba apie visko elastinės medžiagos privalumus, savų pranašumų turi ir spyruokliniai čiužiniai. Jie gaminami iš kelių sistemų: sujungtų ištisinių spyruoklių (Bonnel) arba kišeninių (Pocket). Kad ir kurią sistemą pasirinksite, ryte pabusit visiškai pailsėję.
Rinkitės tik natūralios sudėties čiužinius, kad jūsų nekankintų alergijos, o čiužinio viduje nesikauptų dulkių erkutės. Tik pasirinkę tinkamą čiužinį visiškai atsipalaiduosit. Ortopediniai čiužiniai populiarūs, tačiau nenuvertinkite ir spyruoklinių. Tai laiko patikrinta miego sistema. Jie žymiai pralaidesni orui ir drėgmei. Taigi jei gausiai prakaituojat, tokie čiužiniai jums bus tik į naudą. Vis tik neapsigaukite reklamomis, kuriose visi čiužiniai vadinami ortopediniais, tokį vardą gali gauti tik specifinės sudėties ir funkcijų čiužiniai.
Bet kodėl spyruoklės? Ar jos jau neatgyveno ir neužsitarnavo savo pensijos? Iš šios miego sistemos kažką dar galima išspausti. Ergonomiškam ir sveikam miegui tinka net ir spyruokliniai čiužinukai. Jei tik jie pakankamai nauji ir kokybiškai sudėti. Kiekvienas miegantysis randa idealią pozą, kaip ir idealų čiužinį. Gyvam organizmui reikia kokybiškų regeneracijos sąlygų. Taigi čiužinys viena iš sudedamųjų dalių, kuri patenkina miegančiųjų poreikius. Girdėjot pasakymą, jog iš lovos išlipai ne ta koja, o tiesa tokia, kad išlipai ne iš tos lovos.