Nemažą savo gyvenimo dalį praleidžiame įstaigose, gamyklose. Todėl ir čia neturėtume pamiršti gėlių. Puošdami jomis savo darbo vietą, mes tarsi įnešame kartais niūroką aplinką dalelytę gamtos ir tuo padarome ją linksmesnę, jaukesnę.
Patalpą, kurioje dirbame, geriausia puošti vazoninėmis žydinčiomis arba dekoratyviomis lapinėmis gėlėmis, kurioms nereikia ypatingos priežiūros. Šiaurinės pusės langų nereikia užstatyti augalais, kad neužtamsintų patalpos. Gėles, kurioms nereikia tiesioginių saulės spindulių, galima statyti ant neaukštų spintų. Čia gerai augs gebenė, papartis, smidras, chlorofitas. Ištvermingiausias kambarinis augalas, puikiai pakeliantis ir šviesą, ir pavėsį, vandens perteklių ir jo trūkumą,— aukštoji aspidistra. Ji puošni savo dryžuotais lapais. Taip pat gražus augalas balzaminas. Net ir šiaurinėje pusėje jis visada dekoratyvus ir gausiai žydi raudonais, rožiniais, baltais, violetiniais, margais, gana stambiais — iki 3 cm skersmens žiedais. Paskiras žiedas išsilaiko 3-4 dienas. Augalas žydi apie 8 mėnesius per metus. O nedidelė vazelė su gėlėmis ant rašomojo stalo gerai nuteiks ir dirbantįjį, ir lankytoją.
Gėlių siena Vilniuje Jūsų šventei
Jeigu tarnybinės patalpos langai į pietinę pusę ir saulė per dieną gerokai įkaitina, galima auginti šviesamėgius augalus ant palangės, pavyzdžiui, kaktusus, laipiojančias storalapes vaškuoles. Jas galima išskirstyti per visą langą: žalia „užuolaida” apsaugos patalpą nuo kaitros. Ji ypač graži, kai pražysta vaškiniai žiedai, susitelkę gausia žiedžiuose žiedynuose.
Gamybinių patalpų vestibiuliuose, laiptų aikštelėse keraminiuose arba mediniuose dekoratyviniuose induose galima pasodinti vazoninių
Klubams, poilsio namams, raudoniesiems kampeliams augalai teikia jaukumo, daro apgyventų patalpų įspūdį. Erdviose, šviesiose naujų statinių visuomeninėse patalpose tinka įvairaus dydžio, konfigūracijos dekoratyviniai indai su juose susodintomis vazoninėmis gėlėmis, augalais dekoratyviais lapais, o ant plačios palangės galima auginti santpaulijas, ant neaukšto kamieno epifitinius ir daugelį kitų augalų.
Visuomeninių patalpų — ligoninių, sanatorijų, viešbučių — vestibiulius dažnai puošia koks nors aukštas, statinaitę įsodintas augalas: palmė, aukuba, oleandras. Jie parenkami, atsižvelgiant į patalpos aukštį ir tūrį. Vis dažniau analogiškuose interjeruose matome vazoninių gėlių, pasodintų dekoratyviniuose induose, kompozicijas. Tokiuose interjeruose tiks tvenkinėlis su vandens augalais. Nišas galima apželdinti svyrančiais augalais. Tik pravartu įsidėmėti, kad nuskurdę augalai aplinkos nepuošia.