Batai internetu – ar jums tai skamba neįprastai?

Kiek kartų per metus perkate naują avalynę? Kaip bebūtų, šis klausimas yra pakankamai subtilus, kadangi atsakymai į jį labai skiriasi atsižvelgiant į konkrečią lytį. Akivaizdu, kad suprantate, apie ką kalbame. Įprastai moterys avalynei jaučia kur kas didesnę silpnybę, o tai reiškia, kad jos daug dažniau perka naujus batus ir jiems skiria labai didelį dėmesį bei nemažai papildomų investicijų. Todėl jei ir jūs iki šiol avalynę pirkdavote pakankamai dažnai, turėtumėte pagalvoti ir apie avalynės įsigijimą internetu. Trumpiau tariant, tokiu būdu galima daug daugiau sutaupyti. Suprantama, kad batai internetu kai kuriems pirkėjams skamba pakankamai neįprastai, kadangi jie yra pratę prieš įsigyjant vieną ar kitą batų porą, juos apsiauti ir pasimatuoti. Tačiau jau kurį laiką pirkėjų įpročiai keičiasi ir internetinės batais prekiaujančios parduotuvės sulaukia vis didesnio dėmesio. Taigi, jei ir jus sudomino toks sprendimas, pats metas juo pasinaudoti.

Visų pirma jums vertėtų pasinaudoti internetine paieškos sistema ir atlikti paiešką, suformuojant tikslinę užklausą. Kai tai padarysite, tuomet jums bus pasiūlytas labai platus skirtingų elektroninių parduotuvių asortimentas. Tai reiškia, kad turėtumėte skirti šiek tiek daugiau laiko ir papildomų pastangų, kad galėtumėte tinkamai ir atidžiai įvertinti el. parduotuvėse siūlomą avalynę. Be abejo, labai svarbu, kad bandant pasirinkti jums tinkančius ir patinkančius batus, labai daug dėmesio skirtumėte avalynės kokybei ir patvarumui. Batai, kuriuos įsigysite, privalo būti kokybiški. Be to, nepamirškite ir šiuolaikinės mados tendencijų. Trumpiau tariant, turėtumėte pasidomėti, kokios yra šiuolaikinės mados ir kas yra populiariausia šį sezoną. Jei jūs pasirinksite kokybiškus ir šiuolaikiškus batus, nėra ko abejoti, kad jūsų įvaizdis bus puikus. Kita vertus, kai kalbame apie batų pasirinkimą, taip pat turėtume kalbėti ir apie individualų skonį, kuris kiekvienu atveju labai skiriasi. Todėl kartu turėtumėte atsižvelgti ir į savo lūkesčius – tokiu atveju avėdami savo pasirinktus batus jūs jausite kur kas didesnį komfortą ir labiau pasitikėsite savo jėgomis.

Patiko? Pasidalink

Vandens suvartojimo normos pramonės bei žemės ūkio įmonėse

Vandens suvartojimo normos buitiniams-ūkiniams reikalams dirbantiesiems pramonės bei žemės ūkio įmonėse.

Jei pramonės įmonėje nėra ūkinio vandens kanalizacijos, tai lentelėje nurodytos ūkiniams-buitiniams reikalams normos sumažinamos iki 15 l per pamaina vienam dirbančiajam.

Reikalingas vandens kiekis dušams ir dušą tinkleliu skaičius nustatomi, vadovaujantis šiais nurodymais:

a) visi dušu besinaudojantieji vienos didžiausios pamainos dirbantieji turi nusiprausti po darbo per 45 minutes;

b) vieno dušo tinklelis turi praleisti 500 litrų vandens per 45 min.

Į vandens normas įeina vanduo, vartojamas tik buitiniams-ūkiniams reikalams. Vanduo, reikalingas gatvėms, žaliesiems plotams laistyti, pramonės įmonių technologiniams procesams ir įvairiems kitiems tikslams, į šias vandens suvartojimo normas neįeina.

Tų žmonių, kurie gyvena atskiruose gyvenamuosiuose namuose arba naudojasi visuomeniniais-komunaliniais bei kitos paskirties objektais, buitiniams¬ūkiniams ir įvairiems kitiems reikalams reikalingi vandens kiekiai gali būti priimti.

Gatvių, aikščių, įvažiavimų, žaliųjų plotų, dekoratyvinių augalų priežiūra, kur vanduo reikalingas laistymui. Priklausomai nuo dangos pobūdžio, grunto ir klimatinių sąlygą šiam tikslui 1 m2 vandens norma galima priimti nuo 1,5 iki 4 litrą per parą. Laistyti reikia atitinkamai nustatytu laiku 3-4 kartus per parą. Šiuolaikiniuose miestuose ir gyvenvietėse, kur 1 gyventojui skiriama net iki 12 m2 žaliojo plotą ir iki 15 m2 gatvių ploto, laistymui būtų reikalinga daug vandens. Tam tikslui naudojamo vandens kokybė gali būti žymiai prastesnė, negu buitiniams¬ūkiniams reikalams naudojamo vandens. Projektuojant vandentiekį, kiekvienu konkrečiu atveju reikia visa tai atsižvelgti ir, ekonomiškai pagrindus, nuspręsti, ar tikslinga laistymui skirti vandeni, kartais brangiai atsieinanti iš centralizuotos vandens sistemos, ar geriau numatyti kitą vandens transportavimo ir laistymo būdą.

Pramonės ir žemės ūkio įmonės, kuriose vanduo vartojamas kaip žaliava, gamybos technologiniams procesams; taip pat teritorijai, cechų patalpoms plauti ir pan. Daugelis pramonės įmonių (ypač juodosios ir spalvotosios metalurgijos, chemijos, tekstilės, popieriaus )įmonės, šiluminės elektrinės ir kt.) reikalauja labai daug ir gana skirtingos kokybės vandens, todėl dažnai esti neracionalu, neekonomiška ir net techniškai nejmanoma aprūpinti tokius vartotojus iš miesto ar gyvenvietės komunalinio vandentiekio sistemos, skirtos tiekti vandenį buitiniams-ūkiniams reikalams. Tokiems stambiems vandens vartotojams (ypač jų technologiniams tikslams) vandens tiekimas turėtų būti organizuotas iš atskiros pramoninio-gamybinio vandentiekio sistemos. Reikalingi vandens kiekiai šiems vartotojams paprastai nustatomi pagal sustambintus gamybos rodiklius. Tai yra atitinkama vandens suvartojimo norma, skirta produkcijos vienetui.

Kai kurias miestą ar gyvenviečių pramonės ar žemės ūkio įmones tikslinga aprūpinti vandeniu iš miesto ar gyvenvietės komunalinio vandentiekio sistemos. Suprantama, kad kiekvienu konkrečiu atveju reikia tiksliai išaiškinti bei nustatyti tikruosius šios kategorijos vandens vartotojus ir atsižvelgti j juos, projektuojant vandentiekio sistemos ir nuotekų valymo įrenginius.

Patiko? Pasidalink

Vyriškos striukes internetu gyvenant Lietuvoje

Vyriškos striukes internetu gyvenant Lietuvoje, vyriškos striukės yra, ko gero, vienas iš reikalingiausių drabužių visus metus. Jos neleidžia sušalti žvarbiais rudens vakarais, šiltesnėmis žiemos dienomis, keičiantis orui pavasarį ir netgi vasarą, kai netikėtai laiką leidžiant gamtoje užklumpa stipri audra ir reikia kuo nors prisidengti. Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, su kurių pagalba išsirinksite geriausią striukę.

Įvertinkite striukės funkcionalumą. Jeigu esate pasirengęs pirkti vieną ar dvi striukes, tinkančias daugiau ar mažiau visoms progoms, teks pasukti galvą. Norint, kad striukės vyrams tiktų ir į darbą, ir į gamtą, verta rinktis neįmantrų modelį, geriausiai, vientisą spalvą ir lengvą, bet šildančią medžiagą. Toks aprašymas skamba kaip puikus kompromisas tiek lekiant į dar vieną profesinį susitikimą Senamiestyje, tiek gaminant vakarienę ant laužo su draugais. Vis dėlto, tokiu atveju verta prisiminti, jog turimos vyriškos striukės turės būti dažniau skalbiamos ir prižiūrimos.

Jeigu mėgstate turėti didesnį patarimą, siūlome kiekvienai progai turėti po atskirą striukę. Ar įmanoma tai padaryti neišleidžiant krūvos pinigų? Tikrai taip. Nors kokybiškos striukės vyrams yra pakankamai brangios, išlaidų pavyks išvengti pritaikius kelis patarimus. Visų pirma, apsipirkite išpardavimų metu. Baigiantis sezonui galite rasti daugybę puikių drabužių už pusę ar net trečdalį kainos. Taip pat, renkantis striukes verta apsilankyti skirtingose parduotuvėse – gali būti, kad toks pats ar labai panašus modelis bus įvertintas skirtinga pinigų suma, priklausomai nuo prekinio ženklo.

Striukių pirkimas internetu taip pat yra tas sprendimas, kurį renkasi vis daugiau, savo laiką taupančių vyrų. Jeigu puikiai žinote, kas jums tinka ir patinka, pakaks vos kelių mygtukų paspaudimo ir vos po kelių dienų striukė atkeliaus tiesiai į namus. Galiausiai, galbūt turite brolį ar geriausią draugą, su kuriuo galėtumėte pasikeisti turimais drabužiais? Tai taip pat puiki proga sutaupyti.

Taigi, vyriškos striukės svarba, gyvenant mūsų klimatinėje zonoje, yra neabejotinai reikšminga. Būtent todėl prieš pirkdami įvertinkite, kur striukę nešiosite, kiek jų pirksite. Tai žinodami išsirinkite parduotuves, kuriose gausite prekę už priimtiną kainą, taip pat apsvarstykite mainų galimybę.

Šiandien mada yra daug daugiau nei tik drabužiai

Patiko? Pasidalink

Skrydžiai lėktuvu tapo viena iš populiariausių priemonių pasiekti reikiamą tašką

Skrydžiai lėktuvu tapo viena iš populiariausių priemonių pasiekti reikiamą tašką. Kai egzistuoja tiek daug nuostabių pasirinkimų, kurie padeda iš arčiau susipažinti su nuostabiausiomis pasaulio valstybėmis – gana sunku ignoruoti juos. Tiesa, kad ir kaip plačiai skrydžio firmos yra įsišaknijusios į mūsų visuomenę dar vis yra žmonių, kurie skrydžiai lėktuvu yra labai menkai pažįstami. Ryanair nuorodoje sužinosite daugiau informacijos apie kiekvieną smulkmeną, kuri yra susijusi su skrydžiu. Sužinosite čia ir daugiau informacijos, pavyzdžiui, kokių dokumentų reikia ruošiantis skrydžiui.

Galiojantis asmens dokumentas reikalingas visiems klientas nepriklausomai nuo to, kokio jie amžiaus yra, ar kur keliauja. Jei keliaujate su kūdikiu ant rankų, tuomet pasiimkite jo gimimo liudijimą jei nespėjote padaryti paso arba asmens tapatybės kortelės.

Vystant į bet kurią šalį asmens dokumentas privalo galioti iki tos datos, kol nuspręsite grįžti atgal.

Kūdikiai ir vaiki iki 16 metų amžiaus su Ryanair kompanija gali keliauti tik lydimi suaugusiųjų, taigi ir pastarieji turi turėti asmens dokumentus.

Nepamirškite, kad keliaujant į kai kurias šalis privalu turėti ir vizą be kurios paprasčiausiai nepakliūsite į lėktuvą. Pasirūpinkite ja iš kuo anksčiau, net ir neturint bilieto, kadangi pastaroji ją įsigijus paprastai galioja iki kelių mėnesių, tad nebus pr vėlu ja pasinaudoti. Tiesa, priklausomai nuo šalies ji kainuoja papildomai, tad atsidėkite pinigų ir šiam kelionės aspektui.

Aviakompanija Ryanair pateikia visą reikalingą informaciją, kurios jums gali reikėti galvojant, kuriuos dokumentus reikia pasiimti.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

Taisyklių nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, tad pasiruoškite turėti visus dokumentus, kurie reikalingi svajonių atostogoms. Dažnai kelionės padeda pagyvinti kūną ir sielą. Egzistuojant plačioms galimybėms – pasinaudoti teikiamais pasiūlymais tiesiog privalu. Keliaukite ir atraskite.

Patiko? Pasidalink

Susipažinkite su dailės terapija

Tai kūrybinga, o kartais tik procesiška ir besikartojanti veikla. Aš vedu dailius užsiėmimus ne tokiem dailiem pacientam. Visi sužaloti savaip. Kodėl būtent dailė gydo? Aš pati ilgus metus dirbau galerijos kuratore, bendravau su menininkais ir visokio plauko intelektualais. Tačiau po sunkios gyvenimo ir sielos nusprendžiau gydytis išgydydama kitus. Nuo šiol pažinau save ir kitus per meną, nes mano sielos draugas pamilo mane per meną. Kai netekau vienintelio sielos vedlio, nusprendžiau kitus terapiškai lydėti į išgijimą. Neturėjau laiko gedėti ir gėdytis savo traumomis. Nuo šiol mano tikslas per dailę pamilti gyvenimą ir išgelbėti bent vieną gyvybę.

Dailės terapija buvo skirta visiems traumuotiems, sužalotiems ir kelio ieškantiems. Palikusi kuratorės darbą jaunom ir perspektyvioms studentėms, išėjau į dykumą. Toje dykumoje ilgai ieškojau savasties ir ryžto sugrįžti į gyvenimai. Kelyje sutikti mažieji princai ir princesės rodė man kelią. Taip pamažu atėjau į vietinę psichologijos ir meno terapijos kliniką. Kaip profesionali menotyrininkė ir menininkė ieškojau būdų, formų ir potepių, kuriais pasiekčiau sužalotų asmenybių sielas. Kodėl dailė? Kodėl menas? Kodėl aš pati? Dažnai dvejojau savo galimybėmis. Juk pati buvai suskaldyta po asmeninių traumų. Ilgą laiką negalėjau pažvelgti į save veidrodyje ir į paveikslus. Buvau visai išblukusi. Tačiau šioje klinikoje atradau menišką ryšį.

Meniškoji, kūrybiškoji ir gydanti dailės terapija

Meniškoji, kūrybiškoji ir gydanti dailės terapija sugražino mane į gyvenimą, o aš sugrąžina kitus. Taip mes vieni kitiems padėjom eiti ir beveik skristi. Juk menas, tai skraidymas tarp skirtingų materijų. Todėl mes skraidėm tarp meno epochų, drobių, akrilo ir paties gyvenimo. Niekados nepagalvojau, kad savo kuratorės profesiją iškeisiu į menišką terapiją. Ir štai, diena iš dienos bendrauju su psichologiškai sergančiais ir fiziškai sužalotais pacientais. Jaučiuosi kaip niekad reikalinga. Aš žinau, kad menas gali išgelbėti pasaulį. Galbūt poetai buvo tikri, menas yra tai kas verčia žmones išlipti iš lovos ir judėti. Galbūt ne menas, bet pats kūrybos ir suvokimo procesas. Kasdien mes susijungiam su menininkais ir jų idėjomis. Praėjusių amžių dailininkai vis dar gyvi.

Aš pati vis dar gyva, nes dailės terapija verčia mane keltis iš lovos. Žinau, kad kabinete lauks manęs grupė sergančių ir besitikinčių pasveikti.Atsinešus į kabinetą seną projektorių ir rodau dailės istoriją įamžintą senuose celiulioiduose. Sukasi ir keičiasi pasaulis. Meno formos ir epochos visiškai evoliucionavo. Nors tradicinės meno formos dar egzistuoja, postmoderni ir šiuolaikinė filosofija verčia mus filosofuoti, analizuoti ir kurti naujas meno teorijas. Vis tik terapijoje gydomi pacientai nesivadovauja teorijomis, jie gyvenimo ir meno praktikai. Nežinau kiek tikrų talentų tarp jų yra, nes dailė ir kūryba jiems tik gijimo forma.

Patiko? Pasidalink

Ar spyruokliniai čiužiniai garantuoja gerą miego kokybę?

Miegamajame svarbiausia lova, o geros lovos ženklas, geras čiužinys. Lovas ir čiužinius mes renkamės vadovaudamiesi visuotinai priimtais kokybės kriterijais, bet dažniau pasikliaujam intuicija ir asmeniniais minkštumo ar kietumo poreikiais. Visi turim skirtingus norus ir dar skirtingesnes galimybes. Jeigu lovos rėmą ir patalus bandom priderinti prie kambario interjero, tai pati pagrindą- čiužinį bandom atitaikyti pagal savo anatominius poreikius. Rinkdamiesi naują čiužinį mažiau galvokit apie interjero koncepciją, geriau išbandykite čiužinio patogumą.

Spyruokliniai čiužiniai, vienokios ar kitokios sistemos, žinomi jau nuo seno. Žinoma anksčiau spyruoklių čiužiniuose buvo naudojami tik šiaudai ar žąsies plunksnos, tačiau šiandien technologijos ištobulėjo. Mūsų poilsiui reikia 100 procentų kokybės. Jei vis tik jus labiau domina bendras miegamojo interjeras, kokių taisyklių turėtumėt laikytis?

Venkite perkrautų kambarių, nereikalingų daiktų

Venkite perkrautų kambarių, nereikalingų daiktų. Miegamasis skirtas poilsiui, o ne sandėliavimui. Jums tereikia geros lovos ir dar geresnio čiužinio. Kalbant apie patį lovos rėmą, nereikia pamiršti jo tvirtumo, stabilumo ir žinoma ilgaamžiškumo. Medžio masyvo baldai žymiai patikimesni. Jei lovos rėmas geras, jį papildyti gali tik dar geresnis čiužinys. Nors visi kalba apie visko elastinės medžiagos privalumus, savų pranašumų turi ir spyruokliniai čiužiniai. Jie gaminami iš kelių sistemų: sujungtų ištisinių spyruoklių (Bonnel) arba kišeninių (Pocket). Kad ir kurią sistemą pasirinksite, ryte pabusit visiškai pailsėję.

Rinkitės tik natūralios sudėties čiužinius, kad jūsų nekankintų alergijos, o čiužinio viduje nesikauptų dulkių erkutės. Tik pasirinkę tinkamą čiužinį visiškai atsipalaiduosit. Ortopediniai čiužiniai populiarūs, tačiau nenuvertinkite ir spyruoklinių. Tai laiko patikrinta miego sistema. Jie žymiai pralaidesni orui ir drėgmei. Taigi jei gausiai prakaituojat, tokie čiužiniai jums bus tik į naudą. Vis tik neapsigaukite reklamomis, kuriose visi čiužiniai vadinami ortopediniais, tokį vardą gali gauti tik specifinės sudėties ir funkcijų čiužiniai.

Bet kodėl spyruoklės? Ar jos jau neatgyveno ir neužsitarnavo savo pensijos? Iš šios miego sistemos kažką dar galima išspausti. Ergonomiškam ir sveikam miegui tinka net ir spyruokliniai čiužinukai. Jei tik jie pakankamai nauji ir kokybiškai sudėti. Kiekvienas miegantysis randa idealią pozą, kaip ir idealų čiužinį. Gyvam organizmui reikia kokybiškų regeneracijos sąlygų. Taigi čiužinys viena iš sudedamųjų dalių, kuri patenkina miegančiųjų poreikius. Girdėjot pasakymą, jog iš lovos išlipai ne ta koja, o tiesa tokia, kad išlipai ne iš tos lovos.

Patiko? Pasidalink

Aptverkite savo namus pačia kokybiškiausia tvora

Pavasaris tai ne tik linksmybių ir laiko praleidimo gryname ore metas, tai taip ir tvarkymosi, naujų projektų įgyvendinimo laikas. Tai puikiai tinkamas metas įsirengti ar atnaujinti jau turimus statinius, pavyzdžiui, tvoras. Jeigu jūsų namus jau seniai juosia tvora, šiltajam metų laikui atėjus vis tiek turėsite ją apžiūrėti. Žiemos šalčiai, drėgmė gali sužaloti jūsų tvoros išorę ar net gi iškelti į paviršių tvoros stulpus. Tvoros stulpai yra pagrindinis tvirtinimas, todėl privalote jais pasirūpinti. Kaip ir pačia tvora, taip ir stulpais reikia ne tik pasirūpinti, bet reikia sugebėti ir tinkamai juos išsirinkti, kad vėliau šių rūpesčių būtų kuo mažiau.

Tvoros stulpai

Žinoma, jūsų tvoros stulpai priklausys nuo to kokią tvorą išsirinksite. Galimi ir mišrių tvorų variantai, tačiau pripažinkime medinė tvora su betoniniais stulpais atrodytų mažų mažiausiai neskoningai. Ir visai nesvarbu kokią tvorą išsirinksite, stulpai būtina kiekvienos tvoros sudedamoji dalis. Lygiai taip pat kaip ir tvorų, stulpų pasirinkimas yra didelis. Nuo pasirinktų tvoros stulpų priklausys bendras jūsų tvoros tvirtumas ir iš dalies saugumas, kurį suteiks jūsų pasirinkta tvora. Priklausomai nuo to kokią tvorą išsirinksite jums prireiks apvalių arba stačiakampių tvirtinimo stulpų. Nepriklausomai nuo to, kokie jie bus būtinai pasidomėkite sudėtimi. Geriausia, kad jie būtų cinkuoti iš vidaus ir išorės ir padengti CPVC sluoksniu, tuomet jų atsparumas aplinkos sąlygoms ženkliai padidėja, o jų priežiūra sumažėja iki minimumo. Jeigu įsigysite tvoros stulpus iš patikimo pardavėjo, jis suteiks jums garantiją, taip galėsite būtų ramūs dėl kokybės ir ilgaamžiškumo.

Taigi kokių stulpų jums konkrečiai prireiks pasirinkus vieną ar kitą tvorą? Populiarios, praktiškos ir įsileidžiančios saulės šviesą į kiemą yra segmentuotos tvoros. Jeigu būtent tokia tvora atitiks jūsų lūkesčius, jums reikės įsigyti  metalinio profilio cinkuotų stulpų. Jei nuspręsite apsitverti skardine tvora, jums reikės iš profilinio plieno pagamintų stulpų. Medinėms tvoroms tinka stulpai iš medienos arba medienos ir CPVC mišinio stulpai ir t. t. Kiekvienos tvoros tipas reikalauja tam tikro pobūdžio stulpų, tačiau šis tas bendro sieja visus šiuos tvirtinimus.

Kokia tvoros įtaka

Visi tvoros stulpai daro lemiamą įtaką jūsų tvorai. Būtent nuo jų pasirinkimo priklausys jūsų tvoros kokybė, nuo jų montavimo prasidės tvoros statybų darbai. Todėl rinkdamiesi tvoros stulpus nebūkite šykštūs, netaupykite kokybės atžvilgiu ir nepagailėkite laiko specialisto konsultacijai. Ekspertai jums patars, kokie stulpai tinkamiausi, geriausiai atliks savo funkciją ir gražiausiai atrodys su jūsų pasirinkta tvora. Tvoros stulpai yra tarsi pamatas laikantis visą tvorą, todėl svarbu turėti nepriekaištingai parengtą projektą, kad stipresniam vėjui papūtus ar kaimynų kamuoliui atsimušus ji nevirstų ant šono. Labai svarbu atkreipti dėmesį į kampinius stulpus, nes būtent jie atlieka didžiausią darbą, jiems tenka didžiausias svoris. Nors tvorų stulpų įvairovė iš tiesų didelė ir galite jas derinti įvairiausiais būdais, taip sukurdami išskirtinį dizainą, nepamirškite, kad svarbiausia yra kokybė. Tik tinkamai pasirinkti ir tinkamai įmontuoti stulpai užtikrins jūsų tvoros ilgaamžiškumą. Statydami stulpus galite juos įtvirtini žemių pagalba, tačiau betonas šiuo atveju būtų daugiau garantijų teikiantis užpildas.

Kad ir kokias tvoras, jų stulpus ar užpildus pasirinksite, svarbiausia turite atsiminti, kad statydami tvorą turite būti kantrūs ir neskubėti. Tik kruopščiai parinktos medžiagos, atidžiai atlikti darbai leis jums mėgautis puikios kokybės tvora metai iš metų.

Patiko? Pasidalink

Kuo skiriasi geodeziniai ir kadastriniai matavimai Kaune

Kiekvienam žemės savininkui teko girdėti apie atliekamus geodezinius bei kadastrinius matavimus Kaune. Vieniems, tai įprastinė procedūra, nes ji leidžia ne tik tiksliai sužinoti turimos žemės nuosavybės ribas ir plotą. Kiti nesuvokia kas tai per daiktas ir kaip dera atlikti šiuos matavimus.

Abiejų procedūrų ypatybes bus trumpai aptartos šiame tekste. Pradžioje dera paminėti, kad be žemės matavimų nepavyks parduoti, padalinti ar sujungti sklypus. Tokia tvarka ir nieko čia nepakeisi.

Kuo skiriasi geodeziniai matavimai nuo kadastrinių? Faktiškai jokio skirtumo čia kaip ir nėra, nes iš esmės, tai beveik vienas ir tas pats. Nors geodezinių matavimų apibrėžimas yra konkretesnis ir nusako tikslius žemės sklypo duomenis, o kadastriniai matavimai naudojami, kaip nekilnojamo daikto, tam tikri ploto parametrai, į kuriuos įeina ir žemės sklypo matavimai. Štai ir visa paslaptis.

O kaip atliekami kadastriniai matavimai?

O kaip atliekami kadastriniai matavimai? Šį darbą atlieka matininkai, kurie naudojasi tiksliaisiais geodeziniais prietaisais, nes žemės sklypo ribos privalo būti nustatytos vieno centimetro tikslumu, o jo plotas apskaičiuojamas vieno kvadratinio metro tikslumu. Suprantama, kad anksčiau matininkų atliekami matavimai nebuvo tokie jau tikslūs. Beje, ir dabar žmonės, kurie siūlo šiuos darbus atlikti be galo pigiai ir labai greitai, elgiasi panašiai. Jie neturi reikalingų įrankių, o pinigus visada skuba paimti. Neapsigaukite, naudokitės profesionalų paslaugomis.

Kadastrinius matavimus galima pradėti tik tada, kai savininkas pasirūpina laikinu (preliminariu) žemės sklypo planu bei VĮ Registrų centro išduotu žemės sklypo pažymėjimu, arba žemėtvarkos skyriaus  dokumentu apie suprojektuotą arba leista išsipirkti iš valstybės žemės sklypą. O prieš lauko matavimo darbus, pats matininkas informuoja visus kaimynus, kad vyks matavimo darbai. To reikia tam, kad vėliau būtų išvengta tuščių ginčų. Žemė – turtas, o jos netekti ar prarasti bent menkiausią centimetrą nenori niekas.

Įprastai matavimo darbai užtrunka nuo vieno iki kelių mėnesių. Viskas priklauso nuo sklypo, jo sudėtingumo bei darbų krūvio. Jei norite šiek tiek sutaupyti, tada darbus atlikite šaltuoju metų laiku, kainos būna mažesnės.

Panaši tema susijusi su Utenos geodezija: http://insert.lt/geodeziniu-matavimu-naujienos-utenoje/

Patiko? Pasidalink

Žaidimų stalai – puiki galimybė paįvairinti laisvalaikį

Įrenginėjant biurą, vaikų kambarį ar kitą laisvą erdvę namuose, labai svarbu pagalvoti ir apie pramogas. Viena geriausių idėjų – žaidimų stalai, kurie gali padėti naudingai užimti laisvą laiką. Jie lavina reakciją, greitį, komandinį darbą ir yra kur kas palankesni jūsų sveikatai nei įvairūs kompiuteriniai žaidimai. Be to, tai leidžia atitrūkti nuo darbo, pasikrauti energijos, skatina geras emocijas. Kokie žaidimų stalai populiariausi?

Stalo tenisas

Jei jus domina žaidimų stalai, skatinantys kuo judresnę veiklą, rinkitės stalo tenisą. Vienas svarbiausių šio žaidimo elementų – technika. Čia svarbu žinoti, kaip taisyklingai paduoti kamuoliuką, nes gera pradžia gali smarkiai lemti tolimesnę žaidimo eigą. Turite atkreipti dėmesį į riešo padėtį, kamuoliuko pasimetėjimą, sąlyčio su rakete tašką bei kamuoliuko kritimo į stalą vietą. Nors iš pradžių tokia technika gali pasirodyti sudėtinga, įgudus rankai, žaidėjai kamuoliukus paduoda ir atmušinėja vis efektyviau, kokybiškiau.

Tokio pobūdžio žaidimų stalai reikalauja didesnės erdvės, nes jie užima pakankamai daug vietos. Tačiau didžiausias šio žaidimo pliusas – ne tik reakcijos gerinimas. Tai naudinga akių judesių koordinacijai, žaidžiant stalo tenisą tobulinami refleksai. Be to, žaidžiant stalo tenisą, didinamas smegenų aktyvumas.

Stalo futbolas

Šis žaidimas be galo populiarus baruose, naktiniuose klubuose, biuruose ir kitose įstaigose ar viešose erdvėse. Taip yra todėl, kad tokie žaidimų stalai skatina komandinį darbą, juos gali žaisti daugiau nei du asmenys. Ši laisvalaikio forma sulaukė ganėtinai didelio susidomėjimo, galima pastebėti, kad stalo futbolą žaidžia įvairaus amžiaus žmonės, todėl tai gali tapti be galo naudinga pramoga ir jūsų namuose.

Sveikatos specialistai pabrėžia, kad dirbant protinį darbą ir nuolat sėdint prie kompiuterio, būtinos trumpos pertraukėlės, kurių metu atliekama mankšta. Kadangi daugelis darbuotojų nėra išsiugdę įpročio mankštintis, tam padeda tokie žaidimų stalai kaip stalo futbolas.

Jei neturite pakankamai erdvės, kurią galėtumėte skirti milžiniškam stalui, kuris reikalingas šiam žaidimui, galite įsigyti mini stalo futbolą. Jis bus be galo patogus ir kompaktiškas, stalo futbolą galės žaisti ir jūsų vaikai.

remtasi šaltiniu: https://lt.wikipedia.org/wiki/Stalo_%C5%BEaidimas

Patiko? Pasidalink