Kavoje be kofeino yra labai mažas kofeino kiekis

Užsisakant kavą be kofeino nereikia nerimauti dėl kofeino – palyginti su įprasta kava, joje yra tik nedidelis kofeino kiekis. Tačiau yra keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų ir trūkumų, kuriuos turėtumėte žinoti.

Kava be kofeino yra tokia pati kaip įprasta kava, tik iš jos pašalintas beveik visas kofeinas. Kavoje be kofeino vis dar yra labai mažas kofeino kiekis (apie 3 proc., palyginti su įprasta kava), nes neįmanoma pašalinti 100 proc. kofeino.

Įprastos kavos puodelyje yra daug kofeino – 95 miligramai. Tačiau puodelyje kavos be kofeino yra tik šiek tiek kofeino – 2 miligramai.

Yra trys pagrindiniai kavos be kofeino apdorojimo būdai: šveicariškas vandens metodas, anglies dioksidas ir metilo chloridas. Daugiau apie kavos be kofeino apdorojimo metodus galite sužinoti čia.

Šveicariškas vandens metodas – tai procesas, kurio metu kofeinas iš kavos pupelių pašalinamas naudojant tik vandenį.

Jo metu tirpūs kavos komponentai mirkomi vandenyje, kol jis prisotinamas. Tuomet kofeinas filtruojamas ir taip gaunamas žaliosios kavos ekstraktas. Tada ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose yra kofeino, ir kofeinas iš pupelių migruoja į žalios kavos ekstraktą, nes pupelės ir skystis siekia pusiausvyros.

Esu įsitikinęs, kad anglies dioksidas yra dujos.

CO2 gali atskirti įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną iš kavos, paprasčiausiai pumpuojant jį per kavos pupeles.

Metilo chloridas yra bespalvės, degios dujos, turinčios būdingą saldų kvapą. Jis naudojamas kaip tirpiklis ir šaltnešis.

Metileno chloridas yra veiksmingas cheminis tirpiklis kofeinui iš kavos pupelių pašalinti. Anksčiau šiam tikslui paprastai buvo naudojamas benzenas, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis yra kancerogenas. Dabar vietoj jo paprastai naudojamos kitos cheminės medžiagos, pavyzdžiui, etilacetatas ir metileno chloridas.

Tačiau dėl metilchlorido kilo ginčų, nes didelis jo kiekis gali būti toksiškas ir sukelti centrinės nervų sistemos pažeidimus.

Sprendime teigiama, kad maži metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau nei 0,001 % likučių yra draudžiami.

Jei ieškote sveikesnės įprastos kavos alternatyvos, kuri vis dar turi tam tikrų privalumų, kava be kofeino yra geras pasirinkimas. Bekofeininė kava taip pat yra geras pasirinkimas žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet vis tiek nori mėgautis kavos skoniu. Kitas pasirinkimas – pusiau kavos kava, kurioje yra mažiau kofeino, tačiau ji vis tiek suteikia žvalumo.

Kaip manote, ar turėčiau gerti kavą be kofeino?

Ar turėtumėte gerti kavą be kofeino, priklauso nuo jūsų asmeninių pageidavimų ir sveikatos poreikių. Čia pateikiami kavos be kofeino gėrimo privalumai ir trūkumai.

Yra keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų. Pirma, tai puikus būdas sumažinti suvartojamo kofeino kiekį. Antra, ji gali padėti jums jaustis budresniems ir žvalesniems. Trečia, ji gali pagerinti jūsų produktyvumą ir koncentraciją.

Kava be kofeino gali padėti padidinti energiją ir susikaupimą.

Naudodami kavą be kofeino išvengsite neigiamo šalutinio įprastos kavos kofeino poveikio. Daugelis žmonių dėl kavoje esančio kofeino patiria nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą.

Jei patiriate sveikatos problemų, pavyzdžiui, nemigą ar širdies plakimą, kurias, jūsų manymu, gali sukelti kofeinas, pabandykite pereiti prie kavos be kofeino. Kava be kofeino vis tiek gali suteikti jums kavos naudą be galimų kofeino trūkumų.

Kofeinas gali sukelti nerimą. Tai dažnas šalutinis kofeino poveikis, dėl kurio žmonės gali jaustis neramūs ir nervingi. Tačiau kava savaime nesukelia nerimo, tačiau ji gali sustiprinti nerimo simptomus žmonėms, kurie ir taip yra linkę į jį.

Jei jaučiate nerimą ir geriate įprastą kavą, galbūt norėtumėte pereiti prie kavos be kofeino, jei pastebėsite, kad nerimas nuo kavos stiprėja.

Jei patiriate virškinimo ar dehidratacijos problemų, kava gali turėti vidurius laisvinantį poveikį, nors tai vis dar tiriama. Galiausiai jūs geriausiai pažįstate savo organizmą ir žinote, kas jums tinka.

Kavos be kofeino gėrimo trūkumai nėra tokie dideli, kad nusvertų jos naudą.

Kavos be kofeino taip pat gali būti įvairių skonių ir rūšių, įskaitant įprastą ir aromatizuotą.

Cheminės medžiagos. Kai kurios kavos be kofeino gaminamos su cheminėmis medžiagomis, randamomis dažų nuėmikliuose. Didelės šios cheminės medžiagos koncentracijos poveikis žmonėms gali turėti sunkų neurologinį poveikį, o ilgalaikis jos poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Jei norite visiškai išvengti šios cheminės medžiagos, patikrinkite perkamos kavos be kofeino etiketes. Dažniausiai kava be kofeino, ant kurios nenurodoma, kaip ji buvo be kofeino, buvo pagaminta naudojant metilo chloridą.

Cholesterolis – daug diskusijų medicinos bendruomenėje kelianti tema. Kai kurie tyrimai rodo, kad kava be kofeino gali padidinti cholesterolio kiekį, o kiti teigia, kad jokio poveikio nėra. Šiuo metu išvados nėra įtikinamos, tačiau jei turite problemų dėl cholesterolio, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju ir išsiaiškinti, ar kava jums kelia susirūpinimą.

Patiko? Pasidalink

Drėgnuoju būdu apdorojama tik geriausių rūšių kava

Kolumbijoje kavos vaisiai daugiausia apdorojami drėgnuoju būdu.

Derlius renkamas spalio—kovo mėnesiais lietaus sezono metu. Drėgnajam apdorojimui renkami tik subrendę vaisiai. Kadangi jie subręsta ne visi vienu metu, tai ir renkami tris—penkis kartus. Po plovimo specialiose mašinose nuo vaisių iš dalies pašalinamas minkštimas, paskui jie beriami j talpas, kur 20-24 val. rauginami. Vėliau besisukančiuose aparatuose stipria vandens srove minkštimas visiškai nuplaunamas. Po to pupelės neilgai džiovinamos saulėje ir lukštenimo mašina pašalinamos net ploniausios luobelės.

Drėgnuoju būdu apdorojama tik geriausių rūšių kava, nes šiuo būdu apdorota kava dėl subtilaus skonio labai vertinama pasaulinėje rinkoje. Apdorojant drėgnuoju būdu, geriau negu sausuoju būdu kontroliuojamas pupelių fermentacijos procesas.

Apdorojant kavos pupeles, susirenka daug atliekų. Etiopijoje kavos vaisių luobeles pabandė sumaišyti ir supresuoti su eukaliptų skiedromis. Gautos puikios plokštės baldams gaminti — patvarios, gražios, truputį kvepiančios kava.

Labiausiai kavos kokybė priklauso nuo to, ar tinkamas buvo pirminis pupelių apdorojimas. Jis baigiamas stambiuose fabrikuose arba prekybos sandėliuose. Čia kava rūšiuojama, poliruojama ir maišoma su įvairių rūšių pupelėmis, kad būtų tam tikro standarto. Visoms šioms operacijoms atlikti reikia nemažai patirties, ir išradingumo. Po vieną pupelę perrenkami šimtai ir tūkstančiai kavos pupelių maišų. Suprantama, toks darbas yra sunkus ir sekinantis.

Po revoliucijos pergalės Kuboje, kur auginama puiki kava, rūšiuoti pradėta šiuolaikine technika. Rūšiuotojams į pagalbą atėjo elektroninės mašinos. Elektroninė akis per lęšių sistemą atidžiai stebi kiekvieną pupelę ir nepraleidžia sugedusių. Tokios mašinos sunkiuose kavos gamybos baruose pakeičia tūkstančius darbininkų.

Pagaliau rūšiuoti baigta. Kavos pupelės supakuojamos j maišus. Kasdien į pasaulinę prekybos rinką pristatoma apie 70 mln. maišų po 60 kg kiekvienas.

Žalios kavos pupelės yra gelsvai arba žalsvai pilkos spalvos. Jos yra liežuvį sutraukiančio prieskonio. Tokios pupelės dar netinka kavai „paruošti. Jas sunku sumalti, blogai brinksta vandenyje.

Žalios kavos pupelės gali būti laikomos įvairų laiką. Jei laikomos per ilgai, pupelės netenka spalvos, išblykšta, ir kava praranda skonį bei kvapą. Ypač blogai kavos pupeles veikia šviesa ir drėgmė.

Teigiama, kad žalias kavos pupeles galima išlaikyti dvejus metus. Žinoma, viskas priklauso nuo sąlygų. Kai kurios braziliškos kavos savybės, kaip teigia specialistai, laikant nuo trejų iki penkerių metų net gerėja.

Kaip nustatoma šalių kavos pupelių kokybė? Visų pirma nustatoma jų botaninė rūšis ir veislė. Kiekviena iš jų turi būdingas savybes ir kavos gamybos vertę: vienas rūšis galima panaudoti savarankiškai, o kitas — kaip užpildą

Paskui, nustatant pupelių kokybę, atsižvelgiama į prekinę rūšį, kuri priklauso nuo defektinių pupelių ir pašalinių priemaišų buvimo (smėlio, akmenukų, šakelių ir kt.).

Kavamedžiai auga visose aukštumose: nuo jūros lygio iki šalčių linijos tropikuose

Patiko? Pasidalink

Tarptautinių transporto paslaugų reikšmė ir ypatumai

Kai kurie asmenys sunkiai supranta transportavimo pobūdį, nes tai yra paslauga, o ne fizinis produktas. Transportavimas – vartotojui suteikiama paslauga, turinti bruožų, dėl kurių šios paslaugos pirkimas tampa panašus į prekės pirkimą (Palšaitis, R., 2010).

Prekės ekonomikoje

Teikdamas vežimo paslaugas, transportas parduoda jas kaip prekę. Prekės ekonomikoje įvardijamos ne vien tik fiziniai daiktai, bet ir paslaugos (nematerialios prekės). Paslauga – tai savarankiškos daiktinės formos neturinti prekė, kurios gamyba ir vartojimas vyksta tuo pačiu metu. Šiuo atveju veždamas krovinius transportas gamina nedaiktinę prekę (paslaugą), kurią parduoda užsakovui – verslo įmonei ar ekspedicinei bendrovei. Tokiu būdu transporto produkcija krovinių vežimo sferoje yra teikiamos krovinių gabenimo paslaugos, perkeliant krovinius iš vienos vietos į kitą (Minalga, R. 2007). Pagrindiniais veiksniais, darančiais įtaką teikiamų paslaugų kokybei, Palšaitis (2010) įvardija greitį, patikimumą, paslaugos dažnį, naudojamą įrangą ir paslaugos kainą.

Transporto teikiamos paslaugos, lyginant jas su kitų ūkio šakų teikiamomis paslaugomis, turi šias specifines ypatybes:

  1. transportas nesukuria daiktinės produkcijos, bet aktyviai dalyvauja gamybos procese. Jį galima įvardinti kaip gamybos proceso tęsinį produkcijos realizavimo sferoje;
  2. transportas neatsiejamas nuo gamybos proceso, jis teikia transporto paslaugas, kurių negalima sukaupti atsargų pavidale, sandėliuoti arba prireikus teikti pagal užsakymus;
  3. netolygi transporto paslaugų pardavėjų ir pirkėjų rinka apsunkina rinkos pusiausvyrą;
  4. transporto paslaugas teikiančiai įmonei sunku persiorientuoti į kitą verslo rūšį ar teikti kito pobūdžio transporto paslaugas;
  5. transporto paslaugų rinkoje paklausos pobūdį labiau negu materialinės gamybos (produktų) rinkoje lemia netiesioginiai (atsitiktiniai) veiksniai, todėl paslaugų kainos keičiasi greičiau nei prekių;
  6. transporto paslaugų paklausos svyravimai laiko atžvilgiu reikalauja operatyviai keisti ir derinti transporto pajėgumus pagal dinamiškai besikeičiančius poreikius;
  7. transporto įmonės stengiasi vengti tuščios ridos ir maksimaliai panaudoti turimus transporto pajėgumus;
  8. dėl daugybės ekonominių faktorių, darančių įtaką transporto tarifų dydžiui (degalų, tepalų, suskystintų dujų kainos) sunku sumažinti transporto paslaugų kaštus (Minalga, R. 2007).

Prekių vežimas

Viso prekių vežimo efektyvumas ir kokybė priklauso ne tik nuo gamintojo ir vežėjo, bet ir nuo įvairių rūšių tarpininkų. Pastarieji specializuojasi teikti atskiras vežimo paslaugų grupes ir krovinio savininkams, ir ekspedicijos agentūroms. Šios paslaugos gali būti teikiamos ir pačiam kroviniui, ir jo vežimo atžvilgiu (Bazaras, D., Vasiliauskas, A. V. 2010).

Didelį pervežimų efektyvumą bei ekonomiškumą galima pasiekti didinant transporto vieneto įkrovumą, mažinant dokumentaciją ir taikant informacinę technologiją bei pasitelkiant grupavimo procesą, kuomet atskirų įmonių ekspeditoriai surenka kelių nedidelių siuntų krovinius į vieną siuntą (Baublys, A. 1996).

Patiko? Pasidalink

Arbatoje kofeino daugiau negu kavoje

Arbata, pagaminta iš įvairių krūmų flešų, skiriasi skoniu, antpilu ir aromatu. Skonio ir aromato arbatos savybių standartui išlaikyti ir pagerinti maišomos (kupašuojamos) įvairių rūšių arbatžolės. Šiam darbui vadovauja prityręs arbatos degustatorius. Prie pagrindinės rūšies pridedama keletas kitų. Analogiškai maišoma ir įvairių rūšių kava, kad gėrimas būtų tam tikro skonio ir aromato.

Yra keturi pagrindiniai arbatos tipai: juodoji, žalioji, raudonoji ir geltonoji (pastarieji du tipai paplitę tik Kinijoje). Gaminant žaliąją arbatą, technologiniame procese nėra vytinimo ir fermentacijos, o raudonajai ir geltonajai arbatai gauti atliekama fermentacija tik iš dalies. Ypač žinovų vertinama gėlių arbata iš specialiai surinktų viršūninių pumpurėlių su švelniu sidabriniu pūkelių. Labai brangi — „imperatoriškoji” — arbata gaunama, surinktus pumpurėlius truputį pavytinus pavėsyje, o paskui išdžiovinus saulėje. Tokia arbata pagaminama tik rankiniu būdu.

Parduotuvėse paprastai būna juodoji sveriama arba biri, taip pat presuota arbata. Pastaruoju laiku pasirodė arbatos koncentratas — tirpioji arbata. Ji gaminama iš arbatkrūmių grubesnių apatinių ūgliukų. Ši arbata išleidžiama šviesiai rudų tablečių pavidalu;

greitai tirpsta vandenyje. Gėrime išlieka visos natūralios arbatos skonio savybės, vitaminas P, askorbininė rūgštis, kofeinas.

Arbata žymima pagal šalies ir rajono, kur buvo pagaminta, pavadinimą (gruziniška, indiška, Ceilono ir kt.), pagal rūšį (rinktinė, ekstra, aukščiausios, I rūšies ir kt.). Kartais rūšys numeruojamos. Kuo skaičius didesnis, tuo arbatos kokybė geresnė. Aukščiausių rūšių arbatoje daugiau ekstrakcinių medžiagų. Ypač jų daug indiškojoje arbatoje, be to, joje daug taninų, kofeino. Šios arbatos antpilas esti tirštas, aitrus, sutraukiantis liežuvį. Ceilono arbata aitri, švelniai kvepianti. Kiniškoji — švelni ir kvapi. Pagal savo savybes gruziniška ir azarbaidžanietiška arbata artimos kiniškajai, Krasnodaro — indiškajai. Žaliojoje arbatoje yra daug taninų ir vitaminų, arbata aitri, aiškaus skonio ir kvapo, šviesios gintaro spalvos.

Arbatoje yra iki 120-130 įvairių cheminių junginių, iš kurių beveik pusė — tirpūs. Į antpilą pereina daugiau negu trečdalis arbatos sausųjų medžiagų. Arbatoje esančios medžiagos, sujungtos vienos su kitomis, ir sudaro vieną biologiškai aktyvų kompleksą.

Kavos pupelės

Supriešinę arbatą kavai, pirmiausia pakalbėsime apie alkaloidus. Svarbiausias yra kofeinas, arbatoje vadinamas teinu. Arbatoje kofeino daugiau negu kavoje (2-4%), tačiau organizmą jis veikia švelniau. Visų pirma tai yra dėl to, kad kofeino koncentracija arbatoje kur kas mažesnė negu kavoje. Arbatžolių imama žymiai mažiau gėrimui padaryti negu tokiam pat kiekiui gėrimo — kavos.

Patiko? Pasidalink

Batai internetu – ar jums tai skamba neįprastai?

Kiek kartų per metus perkate naują avalynę? Kaip bebūtų, šis klausimas yra pakankamai subtilus, kadangi atsakymai į jį labai skiriasi atsižvelgiant į konkrečią lytį. Akivaizdu, kad suprantate, apie ką kalbame. Įprastai moterys avalynei jaučia kur kas didesnę silpnybę, o tai reiškia, kad jos daug dažniau perka naujus batus ir jiems skiria labai didelį dėmesį bei nemažai papildomų investicijų. Todėl jei ir jūs iki šiol avalynę pirkdavote pakankamai dažnai, turėtumėte pagalvoti ir apie avalynės įsigijimą internetu. Trumpiau tariant, tokiu būdu galima daug daugiau sutaupyti. Suprantama, kad batai internetu kai kuriems pirkėjams skamba pakankamai neįprastai, kadangi jie yra pratę prieš įsigyjant vieną ar kitą batų porą, juos apsiauti ir pasimatuoti. Tačiau jau kurį laiką pirkėjų įpročiai keičiasi ir internetinės batais prekiaujančios parduotuvės sulaukia vis didesnio dėmesio. Taigi, jei ir jus sudomino toks sprendimas, pats metas juo pasinaudoti.

Visų pirma jums vertėtų pasinaudoti internetine paieškos sistema ir atlikti paiešką, suformuojant tikslinę užklausą. Kai tai padarysite, tuomet jums bus pasiūlytas labai platus skirtingų elektroninių parduotuvių asortimentas. Tai reiškia, kad turėtumėte skirti šiek tiek daugiau laiko ir papildomų pastangų, kad galėtumėte tinkamai ir atidžiai įvertinti el. parduotuvėse siūlomą avalynę. Be abejo, labai svarbu, kad bandant pasirinkti jums tinkančius ir patinkančius batus, labai daug dėmesio skirtumėte avalynės kokybei ir patvarumui. Batai, kuriuos įsigysite, privalo būti kokybiški. Be to, nepamirškite ir šiuolaikinės mados tendencijų. Trumpiau tariant, turėtumėte pasidomėti, kokios yra šiuolaikinės mados ir kas yra populiariausia šį sezoną. Jei jūs pasirinksite kokybiškus ir šiuolaikiškus batus, nėra ko abejoti, kad jūsų įvaizdis bus puikus. Kita vertus, kai kalbame apie batų pasirinkimą, taip pat turėtume kalbėti ir apie individualų skonį, kuris kiekvienu atveju labai skiriasi. Todėl kartu turėtumėte atsižvelgti ir į savo lūkesčius – tokiu atveju avėdami savo pasirinktus batus jūs jausite kur kas didesnį komfortą ir labiau pasitikėsite savo jėgomis.

Patiko? Pasidalink

Vandens suvartojimo normos pramonės bei žemės ūkio įmonėse

Vandens suvartojimo normos buitiniams-ūkiniams reikalams dirbantiesiems pramonės bei žemės ūkio įmonėse.

Jei pramonės įmonėje nėra ūkinio vandens kanalizacijos, tai lentelėje nurodytos ūkiniams-buitiniams reikalams normos sumažinamos iki 15 l per pamaina vienam dirbančiajam.

Reikalingas vandens kiekis dušams ir dušą tinkleliu skaičius nustatomi, vadovaujantis šiais nurodymais:

a) visi dušu besinaudojantieji vienos didžiausios pamainos dirbantieji turi nusiprausti po darbo per 45 minutes;

b) vieno dušo tinklelis turi praleisti 500 litrų vandens per 45 min.

Į vandens normas įeina vanduo, vartojamas tik buitiniams-ūkiniams reikalams. Vanduo, reikalingas gatvėms, žaliesiems plotams laistyti, pramonės įmonių technologiniams procesams ir įvairiems kitiems tikslams, į šias vandens suvartojimo normas neįeina.

Tų žmonių, kurie gyvena atskiruose gyvenamuosiuose namuose arba naudojasi visuomeniniais-komunaliniais bei kitos paskirties objektais, buitiniams¬ūkiniams ir įvairiems kitiems reikalams reikalingi vandens kiekiai gali būti priimti.

Gatvių, aikščių, įvažiavimų, žaliųjų plotų, dekoratyvinių augalų priežiūra, kur vanduo reikalingas laistymui. Priklausomai nuo dangos pobūdžio, grunto ir klimatinių sąlygą šiam tikslui 1 m2 vandens norma galima priimti nuo 1,5 iki 4 litrą per parą. Laistyti reikia atitinkamai nustatytu laiku 3-4 kartus per parą. Šiuolaikiniuose miestuose ir gyvenvietėse, kur 1 gyventojui skiriama net iki 12 m2 žaliojo plotą ir iki 15 m2 gatvių ploto, laistymui būtų reikalinga daug vandens. Tam tikslui naudojamo vandens kokybė gali būti žymiai prastesnė, negu buitiniams¬ūkiniams reikalams naudojamo vandens. Projektuojant vandentiekį, kiekvienu konkrečiu atveju reikia visa tai atsižvelgti ir, ekonomiškai pagrindus, nuspręsti, ar tikslinga laistymui skirti vandeni, kartais brangiai atsieinanti iš centralizuotos vandens sistemos, ar geriau numatyti kitą vandens transportavimo ir laistymo būdą.

Pramonės ir žemės ūkio įmonės, kuriose vanduo vartojamas kaip žaliava, gamybos technologiniams procesams; taip pat teritorijai, cechų patalpoms plauti ir pan. Daugelis pramonės įmonių (ypač juodosios ir spalvotosios metalurgijos, chemijos, tekstilės, popieriaus )įmonės, šiluminės elektrinės ir kt.) reikalauja labai daug ir gana skirtingos kokybės vandens, todėl dažnai esti neracionalu, neekonomiška ir net techniškai nejmanoma aprūpinti tokius vartotojus iš miesto ar gyvenvietės komunalinio vandentiekio sistemos, skirtos tiekti vandenį buitiniams-ūkiniams reikalams. Tokiems stambiems vandens vartotojams (ypač jų technologiniams tikslams) vandens tiekimas turėtų būti organizuotas iš atskiros pramoninio-gamybinio vandentiekio sistemos. Reikalingi vandens kiekiai šiems vartotojams paprastai nustatomi pagal sustambintus gamybos rodiklius. Tai yra atitinkama vandens suvartojimo norma, skirta produkcijos vienetui.

Kai kurias miestą ar gyvenviečių pramonės ar žemės ūkio įmones tikslinga aprūpinti vandeniu iš miesto ar gyvenvietės komunalinio vandentiekio sistemos. Suprantama, kad kiekvienu konkrečiu atveju reikia tiksliai išaiškinti bei nustatyti tikruosius šios kategorijos vandens vartotojus ir atsižvelgti j juos, projektuojant vandentiekio sistemos ir nuotekų valymo įrenginius.

Patiko? Pasidalink

Vyriškos striukes internetu gyvenant Lietuvoje

Vyriškos striukes internetu gyvenant Lietuvoje, vyriškos striukės yra, ko gero, vienas iš reikalingiausių drabužių visus metus. Jos neleidžia sušalti žvarbiais rudens vakarais, šiltesnėmis žiemos dienomis, keičiantis orui pavasarį ir netgi vasarą, kai netikėtai laiką leidžiant gamtoje užklumpa stipri audra ir reikia kuo nors prisidengti. Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais, su kurių pagalba išsirinksite geriausią striukę.

Įvertinkite striukės funkcionalumą. Jeigu esate pasirengęs pirkti vieną ar dvi striukes, tinkančias daugiau ar mažiau visoms progoms, teks pasukti galvą. Norint, kad striukės vyrams tiktų ir į darbą, ir į gamtą, verta rinktis neįmantrų modelį, geriausiai, vientisą spalvą ir lengvą, bet šildančią medžiagą. Toks aprašymas skamba kaip puikus kompromisas tiek lekiant į dar vieną profesinį susitikimą Senamiestyje, tiek gaminant vakarienę ant laužo su draugais. Vis dėlto, tokiu atveju verta prisiminti, jog turimos vyriškos striukės turės būti dažniau skalbiamos ir prižiūrimos.

Jeigu mėgstate turėti didesnį patarimą, siūlome kiekvienai progai turėti po atskirą striukę. Ar įmanoma tai padaryti neišleidžiant krūvos pinigų? Tikrai taip. Nors kokybiškos striukės vyrams yra pakankamai brangios, išlaidų pavyks išvengti pritaikius kelis patarimus. Visų pirma, apsipirkite išpardavimų metu. Baigiantis sezonui galite rasti daugybę puikių drabužių už pusę ar net trečdalį kainos. Taip pat, renkantis striukes verta apsilankyti skirtingose parduotuvėse – gali būti, kad toks pats ar labai panašus modelis bus įvertintas skirtinga pinigų suma, priklausomai nuo prekinio ženklo.

Striukių pirkimas internetu taip pat yra tas sprendimas, kurį renkasi vis daugiau, savo laiką taupančių vyrų. Jeigu puikiai žinote, kas jums tinka ir patinka, pakaks vos kelių mygtukų paspaudimo ir vos po kelių dienų striukė atkeliaus tiesiai į namus. Galiausiai, galbūt turite brolį ar geriausią draugą, su kuriuo galėtumėte pasikeisti turimais drabužiais? Tai taip pat puiki proga sutaupyti.

Taigi, vyriškos striukės svarba, gyvenant mūsų klimatinėje zonoje, yra neabejotinai reikšminga. Būtent todėl prieš pirkdami įvertinkite, kur striukę nešiosite, kiek jų pirksite. Tai žinodami išsirinkite parduotuves, kuriose gausite prekę už priimtiną kainą, taip pat apsvarstykite mainų galimybę.

Šiandien mada yra daug daugiau nei tik drabužiai

Patiko? Pasidalink

Skrydžiai lėktuvu tapo viena iš populiariausių priemonių pasiekti reikiamą tašką

Skrydžiai lėktuvu tapo viena iš populiariausių priemonių pasiekti reikiamą tašką. Kai egzistuoja tiek daug nuostabių pasirinkimų, kurie padeda iš arčiau susipažinti su nuostabiausiomis pasaulio valstybėmis – gana sunku ignoruoti juos. Tiesa, kad ir kaip plačiai skrydžio firmos yra įsišaknijusios į mūsų visuomenę dar vis yra žmonių, kurie skrydžiai lėktuvu yra labai menkai pažįstami. Ryanair nuorodoje sužinosite daugiau informacijos apie kiekvieną smulkmeną, kuri yra susijusi su skrydžiu. Sužinosite čia ir daugiau informacijos, pavyzdžiui, kokių dokumentų reikia ruošiantis skrydžiui.

Galiojantis asmens dokumentas reikalingas visiems klientas nepriklausomai nuo to, kokio jie amžiaus yra, ar kur keliauja. Jei keliaujate su kūdikiu ant rankų, tuomet pasiimkite jo gimimo liudijimą jei nespėjote padaryti paso arba asmens tapatybės kortelės.

Vystant į bet kurią šalį asmens dokumentas privalo galioti iki tos datos, kol nuspręsite grįžti atgal.

Kūdikiai ir vaiki iki 16 metų amžiaus su Ryanair kompanija gali keliauti tik lydimi suaugusiųjų, taigi ir pastarieji turi turėti asmens dokumentus.

Nepamirškite, kad keliaujant į kai kurias šalis privalu turėti ir vizą be kurios paprasčiausiai nepakliūsite į lėktuvą. Pasirūpinkite ja iš kuo anksčiau, net ir neturint bilieto, kadangi pastaroji ją įsigijus paprastai galioja iki kelių mėnesių, tad nebus pr vėlu ja pasinaudoti. Tiesa, priklausomai nuo šalies ji kainuoja papildomai, tad atsidėkite pinigų ir šiam kelionės aspektui.

Aviakompanija Ryanair pateikia visą reikalingą informaciją, kurios jums gali reikėti galvojant, kuriuos dokumentus reikia pasiimti.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

Taisyklių nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, tad pasiruoškite turėti visus dokumentus, kurie reikalingi svajonių atostogoms. Dažnai kelionės padeda pagyvinti kūną ir sielą. Egzistuojant plačioms galimybėms – pasinaudoti teikiamais pasiūlymais tiesiog privalu. Keliaukite ir atraskite.

Patiko? Pasidalink

Susipažinkite su dailės terapija

Tai kūrybinga, o kartais tik procesiška ir besikartojanti veikla. Aš vedu dailius užsiėmimus ne tokiem dailiem pacientam. Visi sužaloti savaip. Kodėl būtent dailė gydo? Aš pati ilgus metus dirbau galerijos kuratore, bendravau su menininkais ir visokio plauko intelektualais. Tačiau po sunkios gyvenimo ir sielos nusprendžiau gydytis išgydydama kitus. Nuo šiol pažinau save ir kitus per meną, nes mano sielos draugas pamilo mane per meną. Kai netekau vienintelio sielos vedlio, nusprendžiau kitus terapiškai lydėti į išgijimą. Neturėjau laiko gedėti ir gėdytis savo traumomis. Nuo šiol mano tikslas per dailę pamilti gyvenimą ir išgelbėti bent vieną gyvybę.

Dailės terapija buvo skirta visiems traumuotiems, sužalotiems ir kelio ieškantiems. Palikusi kuratorės darbą jaunom ir perspektyvioms studentėms, išėjau į dykumą. Toje dykumoje ilgai ieškojau savasties ir ryžto sugrįžti į gyvenimai. Kelyje sutikti mažieji princai ir princesės rodė man kelią. Taip pamažu atėjau į vietinę psichologijos ir meno terapijos kliniką. Kaip profesionali menotyrininkė ir menininkė ieškojau būdų, formų ir potepių, kuriais pasiekčiau sužalotų asmenybių sielas. Kodėl dailė? Kodėl menas? Kodėl aš pati? Dažnai dvejojau savo galimybėmis. Juk pati buvai suskaldyta po asmeninių traumų. Ilgą laiką negalėjau pažvelgti į save veidrodyje ir į paveikslus. Buvau visai išblukusi. Tačiau šioje klinikoje atradau menišką ryšį.

Meniškoji, kūrybiškoji ir gydanti dailės terapija

Meniškoji, kūrybiškoji ir gydanti dailės terapija sugražino mane į gyvenimą, o aš sugrąžina kitus. Taip mes vieni kitiems padėjom eiti ir beveik skristi. Juk menas, tai skraidymas tarp skirtingų materijų. Todėl mes skraidėm tarp meno epochų, drobių, akrilo ir paties gyvenimo. Niekados nepagalvojau, kad savo kuratorės profesiją iškeisiu į menišką terapiją. Ir štai, diena iš dienos bendrauju su psichologiškai sergančiais ir fiziškai sužalotais pacientais. Jaučiuosi kaip niekad reikalinga. Aš žinau, kad menas gali išgelbėti pasaulį. Galbūt poetai buvo tikri, menas yra tai kas verčia žmones išlipti iš lovos ir judėti. Galbūt ne menas, bet pats kūrybos ir suvokimo procesas. Kasdien mes susijungiam su menininkais ir jų idėjomis. Praėjusių amžių dailininkai vis dar gyvi.

Aš pati vis dar gyva, nes dailės terapija verčia mane keltis iš lovos. Žinau, kad kabinete lauks manęs grupė sergančių ir besitikinčių pasveikti.Atsinešus į kabinetą seną projektorių ir rodau dailės istoriją įamžintą senuose celiulioiduose. Sukasi ir keičiasi pasaulis. Meno formos ir epochos visiškai evoliucionavo. Nors tradicinės meno formos dar egzistuoja, postmoderni ir šiuolaikinė filosofija verčia mus filosofuoti, analizuoti ir kurti naujas meno teorijas. Vis tik terapijoje gydomi pacientai nesivadovauja teorijomis, jie gyvenimo ir meno praktikai. Nežinau kiek tikrų talentų tarp jų yra, nes dailė ir kūryba jiems tik gijimo forma.

Patiko? Pasidalink

Ar spyruokliniai čiužiniai garantuoja gerą miego kokybę?

Miegamajame svarbiausia lova, o geros lovos ženklas, geras čiužinys. Lovas ir čiužinius mes renkamės vadovaudamiesi visuotinai priimtais kokybės kriterijais, bet dažniau pasikliaujam intuicija ir asmeniniais minkštumo ar kietumo poreikiais. Visi turim skirtingus norus ir dar skirtingesnes galimybes. Jeigu lovos rėmą ir patalus bandom priderinti prie kambario interjero, tai pati pagrindą- čiužinį bandom atitaikyti pagal savo anatominius poreikius. Rinkdamiesi naują čiužinį mažiau galvokit apie interjero koncepciją, geriau išbandykite čiužinio patogumą.

Spyruokliniai čiužiniai, vienokios ar kitokios sistemos, žinomi jau nuo seno. Žinoma anksčiau spyruoklių čiužiniuose buvo naudojami tik šiaudai ar žąsies plunksnos, tačiau šiandien technologijos ištobulėjo. Mūsų poilsiui reikia 100 procentų kokybės. Jei vis tik jus labiau domina bendras miegamojo interjeras, kokių taisyklių turėtumėt laikytis?

Venkite perkrautų kambarių, nereikalingų daiktų

Venkite perkrautų kambarių, nereikalingų daiktų. Miegamasis skirtas poilsiui, o ne sandėliavimui. Jums tereikia geros lovos ir dar geresnio čiužinio. Kalbant apie patį lovos rėmą, nereikia pamiršti jo tvirtumo, stabilumo ir žinoma ilgaamžiškumo. Medžio masyvo baldai žymiai patikimesni. Jei lovos rėmas geras, jį papildyti gali tik dar geresnis čiužinys. Nors visi kalba apie visko elastinės medžiagos privalumus, savų pranašumų turi ir spyruokliniai čiužiniai. Jie gaminami iš kelių sistemų: sujungtų ištisinių spyruoklių (Bonnel) arba kišeninių (Pocket). Kad ir kurią sistemą pasirinksite, ryte pabusit visiškai pailsėję.

Rinkitės tik natūralios sudėties čiužinius, kad jūsų nekankintų alergijos, o čiužinio viduje nesikauptų dulkių erkutės. Tik pasirinkę tinkamą čiužinį visiškai atsipalaiduosit. Ortopediniai čiužiniai populiarūs, tačiau nenuvertinkite ir spyruoklinių. Tai laiko patikrinta miego sistema. Jie žymiai pralaidesni orui ir drėgmei. Taigi jei gausiai prakaituojat, tokie čiužiniai jums bus tik į naudą. Vis tik neapsigaukite reklamomis, kuriose visi čiužiniai vadinami ortopediniais, tokį vardą gali gauti tik specifinės sudėties ir funkcijų čiužiniai.

Bet kodėl spyruoklės? Ar jos jau neatgyveno ir neužsitarnavo savo pensijos? Iš šios miego sistemos kažką dar galima išspausti. Ergonomiškam ir sveikam miegui tinka net ir spyruokliniai čiužinukai. Jei tik jie pakankamai nauji ir kokybiškai sudėti. Kiekvienas miegantysis randa idealią pozą, kaip ir idealų čiužinį. Gyvam organizmui reikia kokybiškų regeneracijos sąlygų. Taigi čiužinys viena iš sudedamųjų dalių, kuri patenkina miegančiųjų poreikius. Girdėjot pasakymą, jog iš lovos išlipai ne ta koja, o tiesa tokia, kad išlipai ne iš tos lovos.

Patiko? Pasidalink

Aptverkite savo namus pačia kokybiškiausia tvora

Pavasaris tai ne tik linksmybių ir laiko praleidimo gryname ore metas, tai taip ir tvarkymosi, naujų projektų įgyvendinimo laikas. Tai puikiai tinkamas metas įsirengti ar atnaujinti jau turimus statinius, pavyzdžiui, tvoras. Jeigu jūsų namus jau seniai juosia tvora, šiltajam metų laikui atėjus vis tiek turėsite ją apžiūrėti. Žiemos šalčiai, drėgmė gali sužaloti jūsų tvoros išorę ar net gi iškelti į paviršių tvoros stulpus. Tvoros stulpai yra pagrindinis tvirtinimas, todėl privalote jais pasirūpinti. Kaip ir pačia tvora, taip ir stulpais reikia ne tik pasirūpinti, bet reikia sugebėti ir tinkamai juos išsirinkti, kad vėliau šių rūpesčių būtų kuo mažiau.

Tvoros stulpai

Žinoma, jūsų tvoros stulpai priklausys nuo to kokią tvorą išsirinksite. Galimi ir mišrių tvorų variantai, tačiau pripažinkime medinė tvora su betoniniais stulpais atrodytų mažų mažiausiai neskoningai. Ir visai nesvarbu kokią tvorą išsirinksite, stulpai būtina kiekvienos tvoros sudedamoji dalis. Lygiai taip pat kaip ir tvorų, stulpų pasirinkimas yra didelis. Nuo pasirinktų tvoros stulpų priklausys bendras jūsų tvoros tvirtumas ir iš dalies saugumas, kurį suteiks jūsų pasirinkta tvora. Priklausomai nuo to kokią tvorą išsirinksite jums prireiks apvalių arba stačiakampių tvirtinimo stulpų. Nepriklausomai nuo to, kokie jie bus būtinai pasidomėkite sudėtimi. Geriausia, kad jie būtų cinkuoti iš vidaus ir išorės ir padengti CPVC sluoksniu, tuomet jų atsparumas aplinkos sąlygoms ženkliai padidėja, o jų priežiūra sumažėja iki minimumo. Jeigu įsigysite tvoros stulpus iš patikimo pardavėjo, jis suteiks jums garantiją, taip galėsite būtų ramūs dėl kokybės ir ilgaamžiškumo.

Taigi kokių stulpų jums konkrečiai prireiks pasirinkus vieną ar kitą tvorą? Populiarios, praktiškos ir įsileidžiančios saulės šviesą į kiemą yra segmentuotos tvoros. Jeigu būtent tokia tvora atitiks jūsų lūkesčius, jums reikės įsigyti  metalinio profilio cinkuotų stulpų. Jei nuspręsite apsitverti skardine tvora, jums reikės iš profilinio plieno pagamintų stulpų. Medinėms tvoroms tinka stulpai iš medienos arba medienos ir CPVC mišinio stulpai ir t. t. Kiekvienos tvoros tipas reikalauja tam tikro pobūdžio stulpų, tačiau šis tas bendro sieja visus šiuos tvirtinimus.

Kokia tvoros įtaka

Visi tvoros stulpai daro lemiamą įtaką jūsų tvorai. Būtent nuo jų pasirinkimo priklausys jūsų tvoros kokybė, nuo jų montavimo prasidės tvoros statybų darbai. Todėl rinkdamiesi tvoros stulpus nebūkite šykštūs, netaupykite kokybės atžvilgiu ir nepagailėkite laiko specialisto konsultacijai. Ekspertai jums patars, kokie stulpai tinkamiausi, geriausiai atliks savo funkciją ir gražiausiai atrodys su jūsų pasirinkta tvora. Tvoros stulpai yra tarsi pamatas laikantis visą tvorą, todėl svarbu turėti nepriekaištingai parengtą projektą, kad stipresniam vėjui papūtus ar kaimynų kamuoliui atsimušus ji nevirstų ant šono. Labai svarbu atkreipti dėmesį į kampinius stulpus, nes būtent jie atlieka didžiausią darbą, jiems tenka didžiausias svoris. Nors tvorų stulpų įvairovė iš tiesų didelė ir galite jas derinti įvairiausiais būdais, taip sukurdami išskirtinį dizainą, nepamirškite, kad svarbiausia yra kokybė. Tik tinkamai pasirinkti ir tinkamai įmontuoti stulpai užtikrins jūsų tvoros ilgaamžiškumą. Statydami stulpus galite juos įtvirtini žemių pagalba, tačiau betonas šiuo atveju būtų daugiau garantijų teikiantis užpildas.

Kad ir kokias tvoras, jų stulpus ar užpildus pasirinksite, svarbiausia turite atsiminti, kad statydami tvorą turite būti kantrūs ir neskubėti. Tik kruopščiai parinktos medžiagos, atidžiai atlikti darbai leis jums mėgautis puikios kokybės tvora metai iš metų.

Patiko? Pasidalink

Kuo skiriasi geodeziniai ir kadastriniai matavimai Kaune

Kiekvienam žemės savininkui teko girdėti apie atliekamus geodezinius bei kadastrinius matavimus Kaune. Vieniems, tai įprastinė procedūra, nes ji leidžia ne tik tiksliai sužinoti turimos žemės nuosavybės ribas ir plotą. Kiti nesuvokia kas tai per daiktas ir kaip dera atlikti šiuos matavimus.

Abiejų procedūrų ypatybes bus trumpai aptartos šiame tekste. Pradžioje dera paminėti, kad be žemės matavimų nepavyks parduoti, padalinti ar sujungti sklypus. Tokia tvarka ir nieko čia nepakeisi.

Kuo skiriasi geodeziniai matavimai nuo kadastrinių? Faktiškai jokio skirtumo čia kaip ir nėra, nes iš esmės, tai beveik vienas ir tas pats. Nors geodezinių matavimų apibrėžimas yra konkretesnis ir nusako tikslius žemės sklypo duomenis, o kadastriniai matavimai naudojami, kaip nekilnojamo daikto, tam tikri ploto parametrai, į kuriuos įeina ir žemės sklypo matavimai. Štai ir visa paslaptis.

O kaip atliekami kadastriniai matavimai?

O kaip atliekami kadastriniai matavimai? Šį darbą atlieka matininkai, kurie naudojasi tiksliaisiais geodeziniais prietaisais, nes žemės sklypo ribos privalo būti nustatytos vieno centimetro tikslumu, o jo plotas apskaičiuojamas vieno kvadratinio metro tikslumu. Suprantama, kad anksčiau matininkų atliekami matavimai nebuvo tokie jau tikslūs. Beje, ir dabar žmonės, kurie siūlo šiuos darbus atlikti be galo pigiai ir labai greitai, elgiasi panašiai. Jie neturi reikalingų įrankių, o pinigus visada skuba paimti. Neapsigaukite, naudokitės profesionalų paslaugomis.

Kadastrinius matavimus galima pradėti tik tada, kai savininkas pasirūpina laikinu (preliminariu) žemės sklypo planu bei VĮ Registrų centro išduotu žemės sklypo pažymėjimu, arba žemėtvarkos skyriaus  dokumentu apie suprojektuotą arba leista išsipirkti iš valstybės žemės sklypą. O prieš lauko matavimo darbus, pats matininkas informuoja visus kaimynus, kad vyks matavimo darbai. To reikia tam, kad vėliau būtų išvengta tuščių ginčų. Žemė – turtas, o jos netekti ar prarasti bent menkiausią centimetrą nenori niekas.

Įprastai matavimo darbai užtrunka nuo vieno iki kelių mėnesių. Viskas priklauso nuo sklypo, jo sudėtingumo bei darbų krūvio. Jei norite šiek tiek sutaupyti, tada darbus atlikite šaltuoju metų laiku, kainos būna mažesnės.

Panaši tema susijusi su Utenos geodezija: https://insert.lt/geodeziniu-matavimu-naujienos-utenoje/

Patiko? Pasidalink

Žaidimų stalai – puiki galimybė paįvairinti laisvalaikį

Įrenginėjant biurą, vaikų kambarį ar kitą laisvą erdvę namuose, labai svarbu pagalvoti ir apie pramogas. Viena geriausių idėjų – žaidimų stalai, kurie gali padėti naudingai užimti laisvą laiką. Jie lavina reakciją, greitį, komandinį darbą ir yra kur kas palankesni jūsų sveikatai nei įvairūs kompiuteriniai žaidimai. Be to, tai leidžia atitrūkti nuo darbo, pasikrauti energijos, skatina geras emocijas. Kokie žaidimų stalai populiariausi?

Stalo tenisas

Jei jus domina žaidimų stalai, skatinantys kuo judresnę veiklą, rinkitės stalo tenisą. Vienas svarbiausių šio žaidimo elementų – technika. Čia svarbu žinoti, kaip taisyklingai paduoti kamuoliuką, nes gera pradžia gali smarkiai lemti tolimesnę žaidimo eigą. Turite atkreipti dėmesį į riešo padėtį, kamuoliuko pasimetėjimą, sąlyčio su rakete tašką bei kamuoliuko kritimo į stalą vietą. Nors iš pradžių tokia technika gali pasirodyti sudėtinga, įgudus rankai, žaidėjai kamuoliukus paduoda ir atmušinėja vis efektyviau, kokybiškiau.

Tokio pobūdžio žaidimų stalai reikalauja didesnės erdvės, nes jie užima pakankamai daug vietos. Tačiau didžiausias šio žaidimo pliusas – ne tik reakcijos gerinimas. Tai naudinga akių judesių koordinacijai, žaidžiant stalo tenisą tobulinami refleksai. Be to, žaidžiant stalo tenisą, didinamas smegenų aktyvumas.

Stalo futbolas

Šis žaidimas be galo populiarus baruose, naktiniuose klubuose, biuruose ir kitose įstaigose ar viešose erdvėse. Taip yra todėl, kad tokie žaidimų stalai skatina komandinį darbą, juos gali žaisti daugiau nei du asmenys. Ši laisvalaikio forma sulaukė ganėtinai didelio susidomėjimo, galima pastebėti, kad stalo futbolą žaidžia įvairaus amžiaus žmonės, todėl tai gali tapti be galo naudinga pramoga ir jūsų namuose.

Sveikatos specialistai pabrėžia, kad dirbant protinį darbą ir nuolat sėdint prie kompiuterio, būtinos trumpos pertraukėlės, kurių metu atliekama mankšta. Kadangi daugelis darbuotojų nėra išsiugdę įpročio mankštintis, tam padeda tokie žaidimų stalai kaip stalo futbolas.

Jei neturite pakankamai erdvės, kurią galėtumėte skirti milžiniškam stalui, kuris reikalingas šiam žaidimui, galite įsigyti mini stalo futbolą. Jis bus be galo patogus ir kompaktiškas, stalo futbolą galės žaisti ir jūsų vaikai.

remtasi šaltiniu: https://lt.wikipedia.org/wiki/Stalo_%C5%BEaidimas

Patiko? Pasidalink